Orea Hotel Voro Brno

75 billeder
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
Orea Hotel Voro Brno
$$$$

Beskrivelse

Orea Hotel Voro Brno ligger i Brno 3 km fra byens centrum og tilbyder WiFi i hele ejendommen. Det er 10 minutters kørsel fra St. James Church og en 25 minutters kørsel fra Brno-Turany lufthavn.

Beliggenhed

Dette overnatningssted nyder godt af dets førsteklasses beliggenhed i nærheden af VIDA science center. Špilberk Park kan nås på 5 minutters kørsel. Barer og restauranter kan findes i det omkringliggende område.

Krizkovskeho bus station ligger 950 meter fra Orea Hotel Voro Brno.

Værelser

Disse værelser har private badeværelser.

Mad og drikke

Kold morgenmadsbuffet serveres dagligt. Vin bar har WiFi og et tv. Spilberk Slot, Skt Peter og Skt Pauls Katedral er 25 minutters gåafstand fra Orea Hotel Voro Brno.

Fritid og erhverv

Gæsterne tilbydes fitness-lektioner og et fitnesscenter mod et tillægsgebyr. Denne hotel har et fitnesscenter.

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 15:00-23:59
indtil 11:00
Faciliteter
Offentlig parkering er mulig i nærheden for EUR 10 pr. dag.
Der er gratis Trådløst internet overalt på hotellet.
Anden information
Morgenmad
En buffet morgenmad serveres mod en gebyr. 
Børn & ekstra senge
Maksimal kapacitet for ekstra senge på et værelse er 1. 
Kæledyr
Kæledyr er tilladt ved forespørgsel.
Sprog
tysk, tjekkisk
Bygning
Antal etager:4
Antal værelser:110
Tidligere navn
Voronez 2
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Værelser & Tilgængelighed

Dobbeltværelse Classic
  • Maks:
    2 personer
  • Sengemuligheder:
    2 enkeltsengeDobbeltseng eller 2 enkeltsenge
  • Varme
  • Badekar
Tre mands værelse Classic
  • Maks:
    3 personer
  • Sengemuligheder:
    3 enkeltsenge
  • Varme
  • Badekar
Værelse til familie Classic
  • Maks:
    3 personer
  • Sengemuligheder:
    Kingsize-seng
  • Varme
  • Badekar

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

WiFi

Wi-Fi

Parkering

EUR 10 pr. dag

Bagageopbevaring

Bagageopbevaring

Omklædningsrum

24-timers service

24-timers Reception

Fitness/ Motionscenter

Fitnesscenter

TV

Fladskærms TV

Elevator
Køkenfaciliteter

Kedel

Sport & Fitness

  • Fitnesscenter
  • Vandreture
  • Cykling
  • Dart

Services

  • Husholdning
  • Udflugtsassistance/Billetbestilling

Børnefaciliteter

  • Tremmesenge/vugger
  • Børnebuffet
  • Brætspil
  • Legeområde til børn
  • Børneklub

Fritidsfaciliteter

  • Fritids-/ TV værelset

Værelsesfaciliteter

  • Varme
  • Dagligstue
  • Te- og kaffefaciliteter

Badeværelse

  • Gratis toiletartikler

Køkken

  • Kedel

Medier

  • Fladskærms TV
  • AM/FM vækkeur

Værelsesindretning

  • Tæppebelagt gulv
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om Orea Hotel Voro Brno

💵 Laveste værelsespris <br /> 267 DKK
📏 Afstand til centrum 2.2 km
🗺️ Beliggenhedsvurdering 7.8
✈️ Afstand til lufthavn 11.2 km
🧳 Nærmeste lufthavn Brno-Turany Lufthavn, BRQ

Beliggenhed
gadeudsigt

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
Krizkovskeho 49, Brno, Tjekkiet, 60373
Se på kort
Udforsk hotellets beliggenhed på panoramaet
gadeudsigt
Krizkovskeho 49, Brno, Tjekkiet, 60373
  • Populære seværdigheder
  • I nærheden
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
Underholdning og Forlystelsespark
VIDA science center
250 m
Restaurant
Buffalo American Steakhouse
390 m
Restaurant
Kamenka, Duck bar
1.9 km
Restaurant
Rustical
1.9 km
Restaurant
Satyam
410 m
Restaurant
Moravska Chalupa
410 m
Restaurant
Pivní a vinný šenk Železná Růže
670 m
Restaurant
Starobrno Brewery
1.0 km
Restaurant
Zelezna Ruze
1.3 km
Restaurant
Wayland club
1.3 km

Anmeldelser om Orea Hotel Voro Brno

8.2 /10
Fantastisk
5155 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
Vores gæsters anmeldelserSkriv en anmeldelse
  • E
    Emil
    Danmark
    Har skrevet en anmeldelse den 10 Jun
    Fremdragende
    9.4

    Dette sted er ekstremt rent med komfortable senge, en imponerende morgenmad og venligt personale, vores værelse var ryddeligt og stille, badeværelset var også meget rent, kunne godt lide det.

  • J
    Julius
    Danmark
    Har skrevet en anmeldelse den 26 Maj
    Meget godt
    7.0

    Kunne godt lide de fantastiske faciliteter og værelser med balkon.

  • T
    Tove
    Danmark
    Har skrevet en anmeldelse den 26 Sep
    Fantastisk
    8.4

    Spektakulært sted, dejlige faciliteter. Personalet var virkelig fremragende og bygningen var stor...

  • V
    Vera
    Danmark
    Har skrevet en anmeldelse den 06 Aug
    Meget godt
    7.8

    Dette sted har fantastisk mad, rummelige senge og en meget ren pool, hvilket var dejligt at opleve.

Ofte stillede spørgsmål om Orea Hotel Voro Brno

Hvor langt er et Orea Hotel Voro Brno hotel placeret fra byens centrum?
Brno bymidte kan nås inden for en 25-minutters gang fra et Orea Hotel Voro Brno hotel.
Er der nogen turistattraktioner i nærheden af det 3-stjernede Orea Hotel Voro Brno?
Skt. Peter og Skt. Pauls Katedral samt St. James Church er blandt de bedst bedømte steder, der er tilgængelige henholdsvis 10 og 5 minutters kørsel fra det 3-stjernede Orea Hotel Voro Brno.
Er der parkering på det Orea Hotel Voro Brno?
Ja, du kan efterlade din bil i en offentlig parkeringsplads i nærheden på det Orea Hotel Voro Brno
Kan jeg spise frokost eller middag i nærheden af Brno hotellet?
Du vil være i stand til at nyde maden i nærliggende etablissementer, Raj Hlinky og Buffalo American Steakhouse, da de ligger kun omkring 10-minutters gang fra Brno hotellet.
Hvad er bookingpriserne på et Orea Hotel Voro Brno?
Priserne på et Orea Hotel Voro Brno starter fra 41€.
Hvilke betalingsmetoder accepteres i det 3-stjernede Orea Hotel Voro Brno hotel?
På det 3-stjernede Orea Hotel Voro Brno hotel kan gæster betale med Mastercard, Visum og American Express og andre betalingsmetoder.
Hvilke værelsestyper er tilgængelige på Orea Hotel Voro Brno?
Orea Hotel Voro Brno tilbyder sådanne typer værelser som Dobbeltværelse, Dobbeltværelse Classic og Værelse Standard til familie.
Hvilke faciliteter tilbydes på værelserne på Brno hotellet?
De fleste værelser på Brno hotellet inkluderer en ekstra seng og klimaanlæg samt kaffe- og tefaciliteter, en el-kedel og en personlig værdiboks og en værdiboks til rådighed for gæsternes sikkerhed.
Tilbyder det 3-stjernede Orea Hotel Voro Brno faciliteter for forretningsrejsende?
Ja, forretningsfaciliteterne på det 3-stjernede Orea Hotel Voro Brno inkluderer et konferencelokale samt teknisk udstyr og et skrivebord.
Tilbydes der rengøring på et Orea Hotel Voro Brno hotel?
Ja, et Orea Hotel Voro Brno hotel tilbyder tøjvask, tøjrens og rengøring.
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse